הלבונה שכולם מדברים עליה

הלבונה מיוצרת על ידי ייבוש טבעי של נוזל השרף של עצי הלבונה. אין בה שום התערבות כימית, יש לה יכולת חיטוי מהגבוהות ביותר הן ברוחניות והן בגשמיות.

הלבונה ביכולתה להעניק כוח והתחדשות ברמה הרוחנית בעת הקטרתה. הלבונה מסיסה בנוזל אורגני, טעמה מר, ריחה מוגבר על ידי חימום והוא כבד ומתקתק.

ללבונה יש יכולת חיטוי, ולכן אחד השימושים בה הוא לתרופות שנעשה על ידי מטפלים מיוחדים שעוסקים ברקיחת תרופות טבעיות. בשל עוצמתה וסגולותיה היא משמשת גם לתרופות- נגד הכשות ולמחלות של דרכי הנשימה והעיכול ואף יש עדויות של אנשים שמספרים שהלבונה סייעה להם בהחלמה בדלקות שונות בגוף באופן טבעי.

 

מקור השרף מגיע מעץ ה"בוסוויליה" שנמצא בחצי האי ערב, סומליה ואתיופיה. על פי התנ"ך בתקופת שלמה גידלו את הלבונה בעמק הירדן ובים המלח.

המקור העברי של השם לבונה הוא מקראי, למשל בשיר השירים המפרט את סוגי הבשמים: "נֵרְדְּ וְכַרְכֹּם, קָנֶה וְקִנָּמוֹן, עִם, כָּל-עֲצֵי לְבוֹנָה; מֹר, וַאֲהָלוֹת, עִם, כָּל-רָאשֵׁי בְשָׂמִים". משוער שהשם הגיע מהמילה לָבָן. בפניקית הוא קרוי "לבנת" ובארמית: "לְבוּנְתָּא".

קטורת תמיד לפני ה' לדורותיכם

"אַתָּה הוּא יְהוָה אֱלֹהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבוֹתֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים בִּזְמַן שֶׁבֵּית הַמִּקְדָּשׁ קַיָּם כַּאֲשֶׁר צִוִּיתָ אוֹתָם עַל-יַד משֶׁה נְבִיאָךְ כַּכָּתוּב בְּתוֹרָתָךְ: וַיּאמֶר יְהוָה אֶל-משֶׁה קַח-לְךָ סַמִּים נָטָף וּשְׁחֵלֶת וְחֶלְבְּנָה סַמִּים וּלְבנָה זַכָּה בַּד בְּבַד יִהְיֶה"

מדענים ורופאים בדקו את

סגולותיה של הלבונה!

בשנים האחרונות נעשה מחקר חדש גילה שללבונה מסוגה המסוים קיימת השפעה בהפחתת חרדה ודיכאון באופן שטרם מוכר למדע. ההשפעה המרגיעה של הלבונה,  שהייתה מוכרת כבר בימי קדם, הביאה קבוצת חוקרים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, המרכז האוניברסיטאי אריאל ושותפים בארצות הברית, לנסות לפתח מהחומר הפעיל שבשרף הצמח תרופה לטיפול בדיכאון וחרדה. עצי לבונה גדלו בתקופת המקרא באזור בקעת הירדן ובקעת ים המלח. כיום אין כמעט עצי לבונה בארץ. ריכוזיהם הגדולים נמצאים במזרח אפריקה, בחצי האי ערב ובהודו. אריה מוסאיוף, שהמחקר על הלבונה הוא חלק מעבודת הדוקטורט שלו, נסע לאתיופיה כדי להביא שרף מעצי לבונה שממנו מוצה החומר הפעיל. למרות המידע הרב על השימוש שנעשה בלבונה להשפעה על נפש האדם עד ימי הביניים, ייעודו של שרף הלבונה כתרופה נוגדת דיכאון וחרדה התגלה במקרה. ראש קבוצת המחקר, פרופ' אסתר פרידע ז״ל מהמרכז האוניברסיטאי אריאל, אומרת שבתחילת המחקר היה ידוע שללבונה יש פעילות אנטי-דלקתית. 

לבונה הקלאסית 

מיוצרת על ידי ייבוש טבעי של נוזל השרף של עצי הלבונה.היא מגנה ומעניקה שלום בית, מאחדת את אנשי הבית, נותנת כוח והתחדשות ברמה הרוחנית. על פי התנך בתקופת שלמה גידלו את הלבונה בעמק הירדן ובים המלח.

סחר רחב בלבונה היה קיים בתקופת הנבטים בדרך הבשמים. ידועה בתחום הקסמטיקה הטבעית, ארומתרפיה וצמחי מרפא.

levonawebsite.jpg

לבונה זכה 

זיכוך הלבונה מתבצע על ידי ייבוש טבעי של שמן השרף מעצי הלבונה. ניתן להשתמש באופנים שונים: על ידי המסה באמבט, תשפר את מראה, בריאות וגמישות העור.
הקטרה על גחל עם קטורות מתוקות תעצים את תכונות הקטורות המתוקות.  לאחר 10 שנים של עבודה קשה!!  

הצלחנו להשיב לארץ  ישראל את זיכוך הלבונה המקורי.